Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Architektura ogrodów

Prace w ogrodzie wymagają wykorzystywania specjalistycznych podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – najbardziej popularne mieszanki

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego niezwykle istotny jest wybór najlepszych produktów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła imponująca roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – wówczas zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. piasek, nawozy mineralne, keramzyt, ziemia kompostowa. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, zawartością próchnicy i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – hoduj rozchodniki, smagliczki i zioła

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. W sklepach znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on niesamowitej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak macierzanki, rozchodniki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.