Asfalt – z czego buduje się nowoczesne drogi?

Branża budowlana

Asfalt jest zaliczany do materiałów najchętniej stosowanych przez drogowców. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego – wykazuje wiele atutów, które wyróżniają go na tle pozostałych surowców. Dobrze wyłożony jest naprawdę równy, a to korzystnie wpływa na wygodę poruszania się po zbudowanych z jego pomocą jezdniach. Należy wspomnieć także o jego solidności – nowoczesny asfalt zniesie mrozy, duże nasłonecznienie, deszcze i wzmożony ruch. Nowoczesne rozwiązania bitumiczne nie sprawiają problemów przy położeniu, a wiele z nich nie wymaga też rozgrzania.

Nowoczesny asfalt Safegrip

Współczesne masy asfaltowe są zarówno górną warstwą dróg, ale też oddzielają dolne warstwy od wody oraz pozostałych niebezpiecznych czynników. Jedną z nich jest asfalt Safegrip, który zabezpiecza dolne warstwy drogi przed erozją oraz gwarantuje bezpieczeństwo w każdych warunkach. Asfalt ten wykorzystywany jest nie tylko na drogach – zdaje egzamin również na wszelkiego typu mostach, drogach rowerowych i dla pieszych. Co istotne, wolno stosować go również na podjazdach, osiągających aż do 45% nachylenia.

Asfalt do dylatacji

Na mostach czy placach postojowych nie należy zapominać o szczelinach dylatacyjnych, które pochłoną wstrząsy i tym samym zapewnią ochronę znajdujących się na nich pasażerów. Aby jednak zabezpieczyć niższe warstwy jezdni, powinniśmy stosować na nich właściwy asfalt. W grupie takich powierzchni warta uwagi jest na przykład technologia Rubi-Joint – znakomicie amortyzuje wibracje w poziomie i pionowe.