Blachodachówka materiał na dachy o sporym nachyleniu

Branża budowlana Robienie zakupów

Kup blachodachówki na https://www.regamet.pl/blachodachowka/

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachy na dach – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę dachową powinno się kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08