Budowa basenów kąpielowych nie taka trudna

Branża budowlana

Coraz większa ilość Polaków funduje sobie odrobinę luksusu we własnym ogrodzie – chociaż posiadanie basenów kąpielowych to nad Wisłą wciąż zjawisko nowe. Jeśli chcemy zagwarantować sobie przyjemną ochłodę w letnie miesiące dowiedzmy się, jak wygląda przebieg prac budowlanych i jakie elementy są nieodzowną częścią każdego obiektu.

Budowa basenów kąpielowych – jak wykonać wytrzymały obiekt

Precyzyjny projekt gwarantuje najlepsze rezultaty. Na początku należy zdecydować o rozmiarach i kształcie basenu, uwzględniając wielkość naszego ogrodu, jak również pozostałe istotne okoliczności. Potem możemy zająć się wykopania otworu na basen. Grunt musimy utwardzić – najczęściej za pomocą żwiru. Używając form basenowych można znacząco ułatwić budowę. Czołowy producent basenów na terenie Unii Europejskiej to na przykład marka Compass Ceramic Pools. Po zamontowaniu formy, wykładamy ściany basenu połączeniem cementu i piasku i sukcesywnie napełniamy wodą. Gotowe prefabrykaty wspaniale wyglądają – są atrakcyjne wizualnie i odporne na uszkodzenia, ponieważ są zrobione z wytrzymałych surowców (takich jak włókno szklane i obudowa ceramiczna).

Budowa basenów kąpielowych – elementy pomocnicze

Wykonując basen nie zapominajmy jednak o kluczowych elementach, które zapewniają optymalny poziom czystości wody, takich jak specjalna siatka. Baseny muszą być regularnie oczyszczane z zanieczyszczeń. Zwróćmy też uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem – kupmy kompleksowe zadaszenie basenu. Konieczne są także elementy pomocnicze – stylowe lampy czy posadzka z egzotycznych desek, które powodują, że obiekt jest niezwykle estetyczny.