Całoroczne domy góralskie – dobre strony

Branża budowlana

Domki góralskie znajdziesz na domygoralskie.com

Domy góralskie są piękne i wygodne. Nawiązujące do tradycyjnej sztuki Podhala fascynują stromymi, pokrytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla dużej liczby klientów istotne jest również to, że standardowe domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic powinno zatem zaskakiwać, iż budowane są nie tylko w górach – spotkać je możemy prawie w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w naturalne widoki. Nierzadko usłyszeć można opinie mówiące o tym, iż sprawdzają się one tylko cieplejszymi porami roku. Czy więc są one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz chętniej.

Całoroczne domy góralskie – jak się je wykonuje?

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj wznoszone są prawie w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi sposobami, dzięki czemu w środku domu panuje optymalna temperatura. Często spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wodą i chłodem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się także spadzisty dach pokryty gontem, który zabezpiecza je przed uszkodzeniem w razie nierzadkich w tym regionie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać wykonawcę?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już od początku dobrze współpracować ze sprawdzonymi fachowcami. Najlepiej zrobimy wybierając ekipę, w której ramach działają projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne będzie także to, by tradycyjna architektura łączyła się z nowoczesnymi pomysłami budowlanymi – to zimą zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich komfort na tym samym poziomie, co w pozostałych rodzajach obiektów.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]