Cegły ręcznie formowane

Branża budowlana

Cegła jest nadal wśród najpopularniejszych surowców budowlanych. O jej dobrych stronach niektórzy potrafią mówić naprawdę długo – jest dość tania, bardzo wytrzymała oraz zapewnia doskonałą izolację pomieszczeń. Sporo obecnie wytwarzanych cegieł jest wyrabianych przez maszyny. Bardzo obniża to ich cenę, lecz powoduje także, że każda sztuka wygląda identycznie. To zaś nie zawsze podoba się entuzjastom niebanalnych rozwiązań – nic więc dziwnego, że ostatnio coraz większe jest zainteresowanie cegłami ręcznie formowanymi.

Cegła ręcznie formowana doskonale wygląda

Powodem, dla którego cegła ręcznie formowana jest tak chętnie wybierana jest zwłaszcza wygląd. Przez to, że każda sztuka została wytworzona przez człowieka, wszystkie prezentują się zupełnie inaczej, co docenią osoby, którym na sercu leży niebanalność. Cegły ręcznie formowane są często produkowane z gliny lessowej, którą cechuje ładniejszy odcień niż w przypadku gliny iłowej – od wiśniowego aż po pomarańcz.

Inne silne strony cegły ręcznie formowanej

Cegła ręcznie formowana jest poza tym niezwykle długowieczna – jeśli o to chodzi, plasuje się lepiej niż przemysłowo wyrabiane cegły z dolnej półki. Efektywniej również izoluje wnętrze mieszkaniu, gwarantując komfortowe temperatury wiosną i jesienią. Cegła ręcznie formowana to też doskonałe wyjście w miejscach, gdzie dokucza nam wysoka wilgotność – jest to surowiec oddychający, zatem potrafi pobrać aż jedną dziesiątą wilgoci z pomieszczenia. W ostatnim zdaniu warto napisać, że cegła ręcznie formowana nie będzie dużo kosztowniejsza od produktów wytwarzanych maszynowo.