Co uwzględniają projekty domów góralskich?

Branża budowlana

Więcej szczegółów o wykonaniu projektów domów góralskich. Skieruj się w to miejsce

Architektura góralska charakterystyczna jest dla okolic Tatr. Wyodrębniła się w połowie XIX stulecia. Od samego początku wzbudzała zachwyt i bardzo duże zainteresowanie. Dokładnie tak samo jest obecnie, gdyż nie brakuje osób, które decydują się na budowę domów drewnianych. Największą popularnością cieszą się te z bali, które idealnie sprawdzają się tak jako domy całoroczne, jak i sezonowe.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy drewniane są tak lubiane?

Domy wznoszone z drewna cieszą się współcześnie ogromną popularnością. W dużej mierze wynika ona z wyjątkowej urody tego rodzaju nieruchomości. Wzbudzają zachwyt precyzją wykonania. Drewno to materiał wyjątkowej urody. Jeśli o to chodzi, nie jest w stanie mu dorównać żaden inny surowiec, z którego można wybudować dom. Do tego domy te cechują się specyficznym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny wpływa na nasz organizm. To właśnie z tego powodu domy z drewna poleca się głównie osobom chorującym na alergię, astmę i innego rodzaju problemy z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wybudowane w stylu tradycyjnym? Cechą wyróżniającą jest między innymi dwuokapowy dach. Doskonale jest, jeśli pokryty został on gontem. Z uwagi jednak na niemałe ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim nierzadko decydują się na odmienny rodzaj krycia. Następną cechą są okna w niewielkim rozmiarze oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, taras czy ganek to też elementy typowe dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. Początkowo styl góralski charakteryzował się jeszcze licznymi zdobieniami. Na początku XX wieku zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na wsparcie fachowca

Decydując się na dom w klasycznym stylu podhalańskim, warto zdecydować na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w opracowywaniu projektów budynków właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wówczas można mieć pewność, że projekt będzie zrealizowany odpowiednio, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu zostaną uwzględnione.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]