Daszki ogrodzeniowe

Branża budowlana

Słupki są jednymi z najistotniejszych elementów ogrodzenia. Właśnie od nich zależy solidność danego płotu, gdyż w przypadku zepsucia się jednego ze słupków, całe ogrodzenie może się przechylić, a niekiedy też upaść. Niestety istnieje mnóstwo czynników, które mogą zagrozić ich stabilności – zwłaszcza woda, bo potrafi przedostać się do ich środka przez nieosłonięty wierzch. W jaki sposób temu zapobiec? Rozwiązanie nie będzie trudne – należy tylko stosować daszki ogrodzeniowe.

Daszki ogrodzeniowe – z czego są produkowane?

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się zwykle z materiałów, z których zrobiono sam słupek. Najpopularniejsze ich typy to daszki ceramiczne i cementowe, ale spotyka się też daszki z tworzyw. Ich ceny zależą w szczególności od surowca – na wyroby z tworzywa wydamy około 10 złotych, podczas gdy te wykonane z klinkieru potrafią być aż trzy razy droższe. Niezależnie od tego, każde doskonale pełnią swoje zadanie – zabezpieczają konstrukcję przed wilgocią oraz są ich efektowną dekoracją.

Zakładanie daszków ogrodzeniowych

Daszki ogrodzeniowe są najczęściej zakładane za pomocą wkrętów i nitów. Chcąc połączyć je ze słupkiem, producenci robią w nich odpowiednie dziury – nie trzeba zatem wykonywać ich samodzielnie, co zapobiega możliwym zniszczeniom. Czasem daszki ogrodzeniowe należy również zabezpieczyć farbą – podniesie to ich wytrzymałość oraz dobrze wpłynie na ich walory wizualne, co przy ogrodzeniu jest przecież najistotniejszym aspektem.