Do czego służy armatura kwasoodporna?

Branża budowlana

Dowiedz się więcej o armaturze kwasoodpornej

W domu w zupełności wystarczy armatura, która będzie wytrzymała na rdzewienie. W niektórych przypadkach niezbędne są jednak znacznie lepsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, w których wytwarza się towary z wykorzystaniem substancji żrących – jak farby lub nawozy. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje fabryki, trzeba wtedy skorzystać z armatury pozwalającej na stworzenie sieci odpornej na wpływ kwasów. Na szczęście w sklepach kupimy wiele towarów, z którymi okaże się to możliwe. Z czego jednak wykonana bywa armatura kwasoodporna? Jakie elementy dostępne są w ofercie producentów? Gdzie ich szukać?

Z jakich materiałów zrobiona jest armatura kwasoodporna?

W sklepach znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – na przykład mufy, krany, czwórniki oraz redukcje i kołnierze. Bez względu na to, jakie będą to części, najważniejsze będzie to, z jakiego materiału są wyprodukowane. Chcąc zapewnić stuprocentową odporność na działanie kwasów, stosuje się w szczególności odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wykonana bywa zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się przez duży dodatek niklu i chromu. Opisywany surowiec jest odporny na wpływ różnych substancji o sile niższej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – kup online

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. To wyjście wykazuje jednak sporo złych stron. Najistotniejszą z nich okazują się oczywiście duże ceny, a te sprawiają, że montaż całej sieci może stać się dużym problemem. Poza tym nie zawsze znajdziemy w nich modele, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te oferują nie tylko duży wybór części, ale także zwykle niższe ceny.

Nasze dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]