Do jakich prac wynająć schodnie rusztowaniowe?

Branża budowlana

Większość pracowników działających przy remontowaniu domów wymaga dostępu na wyższe poziomy. Czasem jedynym rozwiązaniem będzie wykorzystanie akcesoriów do wspinaczki, ale nierzadko możemy wykorzystać mniej ryzykowne techniki. Przy mniej zaawansowanych remontach czy myciu szyb na względnie niewielkich wysokościach świetnym wyjściem okaże się wypożyczenie coraz częściej stosowanych schodni rusztowaniowych. Zazwyczaj, z uwagi na konieczność zagwarantowania ich wytrzymałości i lekkości, są one robione z aluminium. Czemu jednak powinniśmy wybrać te konstrukcje? O czym należy wiedzieć używając schodni rusztowaniowych? I w końcu – od kogo je wypożyczyć?

Wynajem schodni rusztowaniowych – atuty

Największym atutem schodni rusztowaniowych okazuje się na pewno bezpieczeństwo znajdujących na nich pracowników. Przez to, że na całej wysokości zamontowane są zabezpieczenia, nawet przebywając na wysokich piętrach pracownik nie powinien spaść ze schodni. Na ich wynajem warto zdecydować się także ze względu na komfort korzystania. Zwykle mają one koła, z wykorzystaniem których możemy szybko przesunąć je w dowolne miejsce, co powoduje, iż schodnie rusztowaniowe świetnie sprawdzają się do wykonywania prac przy większych budynkach. Specyfika schodni rusztowaniowych gwarantuje wygodne i bezpieczne poruszanie się – stopnie mają zwykle kąt około 50 stopni.

O jakich rzeczach wiedzieć decydując się na wynajem schodni rusztowaniowych?

Jak łatwo stwierdzić, jakość schodni w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo znajdujących się na nich pracownik. Z tego względu planując wynajem schodni rusztowań powinniśmy sprawdzić, czy w gronie poprzednich kontrahentów danej ekipy nie ma osób nieusatysfakcjonowanych. Warto także wiedzieć, że przedsiębiorstwa świadczące wynajem schodni rusztowaniowych powinny oprócz tego mieć umiejętność zamontowania schodni według potrzeb kontrahenta – także, kiedy zależy nam na wykonaniu naprawdę oryginalnych konstrukcji.