Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Branża budowlana

Sklejkę szalunkową Kraków kupisz na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic oraz łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]