Jak przebiega wiercenie diamentowe?

Branża budowlana Usługi

Wiercenie diamentowe to nowoczesna technika wykonywania otworów w ścianach i fundamentach budynków, która charakteryzuje się ogromną precyzją. Z uwagi na dużo walorów jest obecnie uznawana za jedną z najczęściej wykorzystywanych metod. W jakich sytuacjach jest wykorzystywana i dlaczego jest tak rozpowszechniona?

Wiercenie diamentowe – w piaskowcu, żelbetonie i asfalcie

Wiertło koronowe wykonuje dokładne odwierty w różnych powierzchniach, nawet niezwykle twardych – asfalcie, cegle czy granicie. Nie przyczynia się do powstania urazów w materiale, a wszystko dzięki odpowiedniej technice wiercenia. Ponadto wiercenie diamentowe odznacza się wyjątkowo niskim stopniem hałasu, co z pewnością ułatwia pracę. Dzięki tej technice można wywiercić otwory o różnym nachyleniu, o różnej średnicy i wielkości. Jest to technika całkowicie bezpyłowa, którą można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Czym cechuje się sprzęt do wiercenia tak precyzyjnych odwiertów? Wiertło diamentowe jest wyprodukowane z segmentów o zróżnicowanej twardości, a otrzymane otwory nie potrzebują dodatkowych wykończeń – są równe.

Wiercenie diamentowe – przy montażu przewodów

Wiercenie diamentowe jest techniką stosowaną przy pracach budowlanych, ale również powiązanych z planowaniem sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertnicami koronowymi stosuje się w celu zamontowania kabli, przykładowo przy rozbudowie sieci SAT w blokach. Technika ta jest obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych. Cały proces przebiega niezwykle szybko, nie ma możliwości zniszczenia ściany. Wiercenie diamentowe zdobywa coraz więcej zwolenników ze względu na niski poziom hałasu oraz kurzu.