Jak wygląda rynek nieruchomości w Katowicach?

Branża budowlana

Rynek nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych regionach rośnie dość dynamicznie. Na tle pozostałych regionów GOP odróżnia jednak fakt, iż dość mało popularne są lokale od dewelopera – ludzie z tego regionu znacznie chętniej wybierają mieszkania z drugiej ręki. Ze względu na fakt, iż w metropolii śląskiej zamieszkuje wiele osób, warto przeanalizować starannie tamtejszy rynek nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje kilkadziesiąt biur pośredników, a zebrane przez nich dane okazują się ważnym źródłem wiedzy o upodobaniach ludzi tego miasta.

Które nieruchomości w Katowicach są najpopularniejsze?

Z uwagi na ogromną ilość ludzi, najczęściej kupowane nieruchomości w Katowicach to rzecz jasna mieszkania – szczególnie te z drugiej ręki. Gdy chodzi o lokale użytkowe, szczególnym zainteresowaniem cieszą się te zlokalizowane w śródmieściu i osiedlach z dużą liczbą ludności. Koszty zakupu metra kwadratowego przeciętnego mieszkania z drugiej ręki wahają w okolicach 3500 PLN, natomiast nowego – około pięciu.

Wybierz odpowiednie nieruchomości w Katowicach

Do paru lat osoby chcące sprzedać lub nabyć nieruchomości w Katowicach stawiały na przede wszystkim na usługi wyspecjalizowanych pośredników. Obecnie zwykle korzystają z sieci, gdzie funkcjonują strony, na których można umieścić ogłoszenia dotyczące nieruchomości w Katowicach. Ich zaletą okazuje się tak duża liczba ofert, jak i wygoda – odpowiednie dla nas ogłoszenia znajdziemy dzięki nim bez żadnych trudności.