Jakie elementy wchodzą w skład orynnowania dachu?

Branża budowlana Robienie zakupów

Znajdź rynnę plastikową na www.regamet.pl

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – które kupić?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – głównie z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba więc skonsultować ze specjalistą.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08