Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Branża budowlana Usługi

Wiele odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które powstają podczas różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, warto skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do utylizacji.