Kto może wykonywać projekty architektoniczne domów?

Branża budowlana

Kliknij tu żeby zobaczyć, kto przygotowuje projekty architektoniczne domów Kraków

Budowa domu to z całą pewnością bardzo duże przedsięwzięcie, które nakłada konieczność wzięcia pod uwagę wielu elementów. Konieczne jest między innymi wykonanie projektu budowlanego, który uwzględniać musi także projekt architektoniczny, gdyż jest to coś, o czym w żadnym wypadku nie wolno zapomnieć. Kto może go wykonać? Jakie zadanie ma do spełnienia? Z jakiego powodu jest aż tak znaczący?

Projekty architektoniczne domów – co można w nich znaleźć?

Projekty architektoniczne domów są niezbędne do tego, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Bez tego dokumentu niemożliwe jest przystąpienie do budowy. Jeśli mimo nieuzyskania zgody podejmiemy decyzję o rozpoczęciu prac, należy liczyć się z dużymi konsekwencjami. W projekcie tego typu zawartych jest wiele niezwykle istotnych informacji. Pokazuje on między innymi rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń zarówno na parterze, jak i na wyższych piętrach. Precyzyjnie opisuje rozmiary, prezentuje jak rozmieszczone są mury, w jakich miejscach ulokowane są okna, drzwi, a także urządzenia sanitarne. W projekcie architektonicznym nie może brakować również rzutu więźby dachowej. W tym wypadku projekt dokładnie pokazuje rozkład wszystkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny zawiera też zestawienie elementów, które zostaną zastosowane do wykonania dachu. Do tego dochodzi precyzyjna prezentacja elewacji domu, czyli tego, jak wygląda on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – wybierz profesjonalne biuro architektoniczne

By mieć pewność, że projekt architektoniczny będzie wykonany właściwie, należy postawić na usługi doświadczonego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w przygotowywaniu projektów tego rodzaju obiektów budowlanych, które w danym momencie interesują nas najmocniej. Na szczęście dzisiaj znalezienie firmy wykonującej usługi w tym względzie naprawdę nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]