Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Branża budowlana Robienie zakupów

Zamów kontenery na odpady

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, złom, gruz, a także stare płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

Do przewożenia ładunków o większych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]