Najlepsze podłoża na parkingi

Branża budowlana

Parkingi są zaliczane do miejsc, gdzie ruch aut okazuje się naprawdę wzmożony. Z tego względu surowce, z jakich wyprodukowana jest ich nawierzchnia, muszą być odporne na pęknięcia i wpływ warunków pogodowych. Tradycyjny asfalt tudzież kostka często nie zdają egzaminu – na uczęszczanych parkingach już po jednym roku nawierzchnię będzie należało naprawiać. Które zatem surowce są najchętniej wykorzystywane przez drogowców? Jakie cechy musi posiadać surowiec na nawierzchnię parkingu?

Bitumiczne parkingi

Aktualnie najczęściej stosowanymi surowcami na nawierzchnie parkingów okazują się innowacyjne masy asfaltowe. Większość z nich to powierzchnie, które oddzielają również dolne warstwy parkingu od niekorzystnych czynników – na przykład wody lub środków drogowych. Masy bitumiczne, z których buduje się parkingi, są nierzadko naprawdę łatwe w aplikacji – niewymagane będzie bowiem ich podgrzanie. Są też dużo solidniejsze niż masy stosowane dawniej – bez trudu zniosą znaczne naciski i nieustanny ruch.

Wykonywanie parkingów – o tym należy wiedzieć

Budując parkingi nie powinniśmy zapominać o szczelinach dylatacyjnych i ich wypełnieniu. Bezwzględnie powinno ono zagwarantować odpowiednią wytrzymałość i izolować dolne warstwy przed wilgocią, która potrafi przedostać się przez podobne szpary. Pamiętajmy o tym, iż taka masa musi wytrzymać spore naciski pionowe oraz poziome, które powodowane są przejazdami aut na parkingach. Jak więc wybrać najlepszy asfalt do uszczelnienia szczelin dylatacyjnych na parkingach? Egzamin zda na przykład technika Rubi-Joint.