Najtańsze i najdroższe mieszkania w Katowicach

Branża budowlana

Rynek mieszkań w Katowicach oraz pozostałych miastach regionu nieco różni się od innych miejsc kraju. W odróżnieniu od nich, dość mało osób jest zainteresowana lokalami z pierwszej ręki. Bardzo chętnie kupowane są natomiast nieruchomości z drugiej ręki. Rzadko też składa się wnioski o dofinansowanie kupna mieszkania, co także wyróżnia Śląsk na tle pozostałych. Jak dokładnie wygląda sektor nieruchomości na Śląsku? Które mieszkania w Katowicach cieszą się szczególnym uznaniem?

Czemu mieszkania w Katowicach z drugiej ręki są tak chętnie wybierane?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, największym uznaniem cieszą się w Katowicach lokale z drugiej ręki. Jak nietrudno stwierdzić, przyczyną tego stanu rzeczy są względy budżetowe – lokal z drugiej ręki kosztuje nawet dwukrotnie mniej niż mieszkania w Katowicach proponowane przez dewelopera. Rzecz jasna mowa o mieszkaniach w tych samych częściach miasta, o podobnej powierzchni.

Gdzie znaleźć mieszkanie w Katowicach?

Na rynku wtórnym najwięcej ofert dotyczy zwłaszcza Ligoty czy osiedla Tysiąclecia. Najmniejsze kwoty zapłacimy za mieszkanie na Szopienicach, gdzie cena metra kwadratowego waha się w okolicach 2500 złotych. Najdroższe są zaś Brynowo oraz Dąb, na których koszty przewyższają czasem pięć tysięcy PLN za metr kwadratowy. Najwięcej deweloperskich lokali buduje się zaś w okolicach ulicy Mikołowskiej oraz Doliny Pięciu Stawów.

Oferty mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na różne sposoby. Najbardziej trafioną metodą okaże się na pewno wejście do internetu, ponieważ to w wyszukiwarkach dostępnych w sieci czeka na nas najwięcej ogłoszeń kupna-sprzedaży.