Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Branża budowlana Usługi

Odbiór mieszkania od dewelopera to niezwykle ważna czynność, której nie powinniśmy marginalizować. Podczas wykonywania procedury można zdiagnozować liczne nieprawidłowości, które deweloper jest zobowiązany naprawić. W jaki sposób przeprowadza się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – od czego rozpocząć oględziny

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają odpowiednie ustawy. Czynność ta sprawdza czy nieruchomość spełnia warunki zawarte w dokumentach. Możemy wymagać od inwestora usunięcia wykrytych wad – na podstawie wypełnianego w jego trakcie sprawozdania odbioru. Podczas przeprowadzania odbioru warto mieć przy sobie wszystkie schematy mieszkania, aby móc na ich podstawie dokonać skrupulatnej kontroli stanu rzeczywistego. Przegląd pomieszczeń zaczynamy od przejrzenia metod wykonania glazury, płytek podłogowych czy zabudowy pomieszczeń. Istotna jest też wytrzymałość wykorzystanych komponentów budowlanych i mebli na zamówienie.

Odbiór techniczny mieszkania – pleśń i niesprawna instalacja

Nie zapominajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Toruniu i innych regionach) może być realizowany nie tylko w sytuacji lokali z rynku pierwotnego, ale również odkupionych od poprzednich właścicieli. Nagminne usterki, które można spotkać to niestaranne położenie płytek i źle zamykające się okna. Niezależnie od tego czy przegląd realizujemy w Krakowie czy w Gdańsku – musi być on przeprowadzony w asyście przedstawiciela inwestora oraz osoby specjalizującej się w realizowaniu weryfikacji technicznej nieruchomości.