Nowoczesne technologie budowy dróg

Branża budowlana

Lata problemów z drogami w Polsce szczęśliwie już się kończą, a my możemy jeździć po zadbanych szosach. W dużej mierze jest to z pewnością skutek coraz lepszego wykonawstwa, jednak najważniejsze okazują się materiały, z których dziś buduje się drogi. W odróżnieniu od tych wykorzystywanych przed laty, współczesne surowce także po latach zachowują swoje zalety, sprawdzając się we wszystkich sytuacjach. Jakie jednak surowce najchętniej stosują aktualnie budowniczy dróg?

Drogi z powierzchnią Safegrip

W charakterze górnej warstwy dróg inżynierzy wykorzystują obecnie innowacyjne materiały, które często nie okazują się dobrze znanym bitumem. Jedną z nich jest Safegrip, który odgrywa dwie funkcje – jest wierzchnią warstwą, a przy tym izoluje głębsze warstwy od wilgoci. Jego wylanie nie pociąga za sobą najmniejszych trudności oraz nie wiąże się z koniecznością wykorzystania dużej temperatury. Ze względu na to, że nie pęka, jest stosowany w rozmaitych drogach – od ścieżki rowerowej aż po często uczęszczane ulice.

Koniec problemów z gruntowymi drogami

W przypadku ścieżek rowerowych w lasach lub ścieżek parkowych bitumiczna powierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, bo ciężko dopasować ją estetycznie do zielonej okolicy. Szczęśliwie istnieją techniki, które umożliwiają ich utwardzenie. Najskuteczniejszą wśród nich okazuje się Stabicol CE, który po aplikacji z wodą wiąże ziemię i pozwala uniknąć jej erozji. Jest to jednocześnie technika całkowicie ekologiczna, zaś ziemię można później wykorzystać ponownie.