Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

Branża budowlana

Zamów okna energooszczędne na www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/

Wytrzymałe okna energooszczędne to podstawa, o której nie wolno zapomnieć przy remontowaniu domu jednorodzinnego. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w różnych opcjach. Jak są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – zainwestuj w komfort termiczny

Drewniane okna wytwarzane są z ekologicznych komponentów – na przykład sosny i meranti. Wyróżniają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną okien, zwłaszcza, jeśli remontujemy lokal przed zimą. Daje to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być odpowiedni (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy w budynku zapanują komfortowe warunki. Ogrzane powietrze nie wydostaje się na zewnątrz, a przez szczeliny nie przedostaje się chłód .

Okna energooszczędne – uniknij nieprzyjemnych dźwięków z zewnątrz

Nabywając nowe okna energooszczędne przeanalizujmy następny zasadniczy element – stopień izolacji akustycznej. Kupmy dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w domu. Niezwykle istotne są też dokładne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technika zapewnia wyciszenie kłopotliwego zgiełku oraz optymalny komfort termiczny w domu.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]