Projekty domów góralskich – powrót drewna

Branża budowlana

Ten temat jest Ci nieznany? Uzyskaj więcej informacji o projektach domów góralskich

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy betonowe. Dziś jednak zaobserwować możemy fakt, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – pasują zarówno do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wznoszone tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi również absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej wybieranym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, a sposób ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli zamierzamy wybudować je poza górami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według jakiego został wzniesiony. Dlatego decydując się na takie wyjście, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, by w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również dowiedzieć się, czy projektant działa z ekipą, która wybuduje obiekt – w ten sposób inwestycja skończy się szybciej.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]