Projekty domów – nowoczesne projekty

Branża budowlana

więcej »

Architektoniczne trendy sprzed lat powoli tracą entuzjastów, a zamiast nich pojawiają się znacznie nowocześniejsze rozwiązania. Choć mnóstwo budynków wznosi się nadal w oparciu o projekty rodem z tamtego dziesięciolecia, to coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne projekty domów – czym więc się wyróżniają? Gdzie szukać przyczyn zainteresowania nimi? Czemu warto na wybrać któryś z nich?

Nowoczesne projekty domów – do jakich stylów nawiązują?

Nowoczesne projekty domów powstają z rozmaitych inspiracji. Część projektantów przyznaje się do wpływu XX-wiecznych architektów działających w krajach germańskich. Jeśli przyjrzymy się wielu młodszym projektom, znajdziemy inspiracje dziełami architektów skupionych wokół Bauhausu lub pokrewnych kierunków.

Charakterystyka nowoczesnych projektów domów

Najłatwiej zauważalną cechą nowoczesnego budownictwa jest minimalizm oraz unikanie zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i wyłączne ona nadaje domowi określony wygląd. Dużą uwagę zwraca się także na materiały – najchętniej używa się tradycyjny cement, spore szyby lub deski.

Nowoczesne projekty domów – tylko w mieście?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane również poza granicami zorganizowanych dzielnic willowych. Wyłącznie od wyobraźni projektanta zależy bowiem to, czy określony budynek będzie nawiązywał do wyglądu okolicy. Dobrze przemyśleć typ dominującej w tym miejscu architektury, a następnie podjąć kroki, by włączyć do projektu kilka z występujących najczęściej elementów.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]