Projekty domów szkieletowych coraz popularniejsze

Branża budowlana

Znajdź fachowców, którzy wykonają projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak łatwo się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go bale oddalone nawzajem o około 50 cm. Drewno musi wcześniej rzecz jasna być odpowiednio przygotowane – wykorzystuje się po to środki owadobójcze, grzybobójcze oraz impregnaty. Najczęściej wykorzystywanym drewnem jest świerk, ale przed zamontowaniem musi być dokładnie wysuszony i cięty ze wszystkich stron. Do szkieletu przytwierdzane są płyty, a między nimi znajdują się ogniotrwałe materiały izolacyjne – jak na przykład wata mineralna. Czemu więc dobrze wybrać projekty domów szkieletowych? O czym nie należy zapominać przy wyborze projektanta?

Projekty domów szkieletowych – zalety

Inwestorzy, dla których najważniejszy będzie czas wzniesienia, z pewnością będą zadowoleni z tego, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej prędkie zakończenie. Zwykle są one bowiem budowane tylko w 90 dni, a poza fundamentami prace nie są uzależnione od czynników pogodowych. Decydując się na projekty domów szkieletowych zyskujemy także gwarancję, iż do ogrzewania obiektu nie będzie niezbędna duża ilość ciepła, a to razem z ich solidnością powoduje, że koszty eksploatacji są stosunkowo nieduże. Dobrze wiedzieć również o tym, że drewniane domy szkieletowe są pod każdym względem bezpieczne dla środowiska.

Projekty domów szkieletowych – jak wybrać architekta?

Podczas poszukiwań architekta najistotniejsze okażą się niewątpliwie projekty domów szkieletowych, które wykonał do tej pory. Aby przekonać się, czy jego sposób tworzenia nam się podoba, należy jedynie wejść na jego witrynę i przejrzeć jego wcześniejsze realizacje, a jeśli przypadną nam one do gustu – skontaktować się z autorem, celem uzgodnienia dalszych detali inwestycji. Nie należy natomiast sugerować się wyłącznie kosztami wzniesienia domu – to wszak inwestycja na wiele dekad.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]