Projekty domów z bali – tradycja łączy się z nowoczesnością

Branża budowlana

Potrzebujesz domów z bali Kraków? Skieruj się tutaj

Domy z bali to jeden z najstarszych rodzajów obiektów użytkowych. Zwykle wykonuje się je z sosny lub jodły. Chociaż ich budowa jest taka sama od stuleci, wciąż znajdują mnóstwo zwolenników. Nie powinno to oczywiście dziwić – wykazują bowiem sporo zalet, a te powodują, że grono ich właścicieli stale rośnie. Mogą przybierać wszystkie formy, budowane są z bezpiecznych dla środowiska materiałów, świetnie się prezentują i – co najważniejsze – są naprawdę wygodne. Warto wspomnieć również o tym, iż budowa budynku tego rodzaju jest znacznie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się również zdrowym klimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na płuca.

Rodzaje projektów domów z bali

Wielu z nas myśli, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do tradycyjnej zabudowy. Rzeczywiście nierzadko tak jest, jednak powinniśmy nadmienić, iż domy z bali mogą również przybierać odmienne formy. Obecnie spotyka się też innowacyjne projekty domów z bali, a te nie przywodzą na myśl budynków wiejskich. Domy z bali mogą też mieć elewację, co sprawia, że prostsze okazuje się urządzenie przestrzeni – najczęściej stosuje się po to płyty regipsowe.

Komu powierzyć projekty domów z bali?

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż zwykłego. Z tego powodu wybierając ten typ budynku, dobrze dowiedzieć się, jakie projekty zrealizował już wcześniej dany architekt. Koniecznie sprawdźmy też, czy jego stylistyka nam odpowiada. Ważne okazuje się oprócz tego to, której firmie powierzymy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej wybierać te z doświadczeniem w tego typu inwestycjach. Dobrym rozwiązaniem okaże się również z pewnością znalezienie firmy, w której współpracują razem kreatywny projektant i profesjonalni cieśle – wtedy dom z pewnością będzie wzniesiony prędko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]