Przygotuj się do współpracy z architektem

Branża budowlana Usługi

architekt Kraków

Wzniesienie domu to niewątpliwie najważniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z porad specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, wywrze z pewnością projekt budynku. Mamy szansę wprawdzie nabyć stworzony już dokument, jednak chcąc zyskać gwarancję, że dom będzie taki jak nam chodziło, należy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, iż większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się zajmuje, należy napisać o tym kilka zdań.

O co zapyta architekt?

To, czy realizacja zaspokoi nasze oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od rezultatów rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, czego spodziewamy się po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zapoznać się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, bo w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Jakie dokumenty opracuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do zatrudnienia firmy budowlanej i będzie niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość tych projektów ustalają odpowiednie ustawy.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]