Sklep z kominkami

Branża budowlana Urządzanie wnętrz

Dają Ci niepowtarzalny nastrój, a poza tym okazują się doskonałymi urządzeniami do generowania ciepła – zwłaszcza, kiedy wspomagają kaloryfery. Nic więc zaskakującego, że właściciele domów coraz chętniej stawiają na na kupno kominka – zwłaszcza, że w ofercie największych producentów znajdziemy modele, które bez problemu wkomponujemy w wystrój nawet najbardziej nietypowego pomieszczenia. Jak zatem kupować kominki?O czym nie powinniśmy zapominać?

Kominki niezamknięte

Podobne kominki okazują się niezrównane, kiedy zależy nam na stworzeniu atmosfery – nic wszak nie będzie lepsze od bliskiej styczności z ogniem i dźwięków płonącego drewna. Pomimo tego, z dostępnych rodzajów kominków, te z otwartym paleniskiem nie wypadają dobrze kiedy mowa o wydajności – wykorzystują tylko dwadzieścia procent energii.

Kominki z wkładem żeliwnym

Okazują się trochę bardziej kosztowne od opisanych wcześniej kominków, nie pozwalają także w pełni obcować z płomieniami, gdyż ognisko odgrodzone jest odpowiednią szybą. Okazują się natomiast korzystniejszym wyjściem dla klientów, którzy stawiają na wydajność – wszak wykorzystanie energii wynosi w ich przypadku nawet cztery piąte – dzięki warstwie żeliwa jest ona magazynowana, a potem powoli oddawana.

Kominki do centralnego ogrzewania

Kominki z systemem wodnym to idealne uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania – woda jest w nich ocieplona do odpowiedniej temperatury, a potem skierowana do kaloryferów. Tego typu kominki można wykorzystać poza tym do podgrzania wody do kranów, przez co są jednym z najkorzystniejszych rozwiązań.