Sklep z produktami dla wentylacji

Branża budowlana Urządzanie wnętrz

Duchota, pleśń w mieszkaniu oraz zaparowane okna – dokładnie w ten sposób daje o sobie znać niedziałająca wentylacja. Takie objawy naprawdę często obserwują lokatorzy domów, gdzie niedawno wymieniono okna – lepiej się przez to zamykają, zaś woda i gazy nie mają którędy opuścić domu. Co zatem zrobić, by zaprojektować doskonałą wentylację?

Dlaczego powinniśmy troszczyć się o wentylację?

Jak większość czytelników doskonale wie, wentylacja to nic więcej niż usunięcie z mieszkania zużytego powietrza i wtłoczenie na jego miejsce świeżego. Jest to bardzo ważne, bowiem w zużytym powietrzu obecne są chorobotwórcze zarazki, roztocza oraz pozostałe mikroorganizmy.

Moc wentylacji – jak wybrać?

Fachowcy twierdzą, że ilość przepompowanego w ciągu sześćdziesięciu minut medium musi odpowiadać kubaturze pomieszczenia. Należy też pamiętać, że wszyscy lokatorzy potrzebują wtedy około 30 metrów sześciennych medium.

Części systemu wentylacji

Najważniejszymi częściami wszystkich podobnych systemów są kanały wentylacyjne, którymi powietrze dostaje się z zewnątrz do naszego domu. Istotną rolę odgrywa również nawiewniki – żeby wentylacja sprawnie funkcjonowała, warto założyć je 2 metry nad ziemią, bo dzięki temu zimne powietrze będzie mogło połączyć się z tym już ocieplonym.

Wentylacja, a rekuperator

Sposobem pozwalającym odzyskać nieco ciepła z usuwanego z domu medium może być rekuperator. Jak wiele można dzięki podobnemu urządzeniu odzyskać? Zależy to od jego konstrukcji oraz temperatury na zewnątrz – lepsze wymienniki mają bowiem większe możliwości.