Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Branża budowlana Robienie zakupów

Sprawdź, gdzie zamówić środki do impregnacji drewna, wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do konserwacji drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się zabezpieczyć nimi meble?

Zastosowanie środków do ochrony drewna

Drewno to materiał, który nadaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. To surowiec popularnie stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, że podłoga jest bardziej odporna na zużycie i zniszczenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować we właściwy sposób – myć preparatami na bazie wosków i olejów.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]