Stolarka okienna – gatunki drewna i parametry

Branża budowlana

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie stolarki drewnianej, która często okazuje się o wiele lepsza niż okna plastikowe. Skąd tak duża popularność modeli drewnianych? Zapoznaj się z naszym poradnikiem nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zainwestuj w znakomite parametry techniczne

Nowoczesne okna drewniane prezentują się bardzo elegancko, a co więcej, mają również świetne parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Takie okna bardzo dobrze wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zastosowania na dużych przeszkleniach. Cieszą się także dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń można ją samodzielnie naprawić. Producenci szacują, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – innowacyjne okna z mikrowentylacją i uchylno-przesuwne

Przedsiębiorstwa oferujące stolarkę okienną zapewniają współcześnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierane, harmonijkowe, a także wiele innych modeli, które gwarantują wygodę użytkownikom. Dodatkowo można także zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – przeciwsłonecznych oraz refleksyjnych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. dąb, modrzew lub gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do wiekowych nieruchomości i jest często stosowana w kamienicach.