Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

Branża budowlana Usługi

W teorii układanie paneli nie będzie przysparzać problemów również amatorom remontów, którzy nigdy się tym nie zajmowali. Przy układania bywa jednak, że nie jest to tak proste, jak sądziliśmy – zwłaszcza, jeżeli zdecydowaliśmy się na metodę bez kleju. Jeśli więc nie mamy właściwych do tego umiejętności, najlepiej postąpimy zlecając to fachowcom. Tym bardziej, że układanie paneli potrzebuje nie tylko wysokich umiejętności, ale także doświadczenia pozwalającego dobrać poszczególne akcesoria, które w dużym stopniu rzutują na rezultaty naszych starań.

O czym pamiętać podczas układania paneli?

Układanie paneli związane jest z koniecznością wykorzystania odpowiednich akcesoriów, a te zwiększą funkcjonalność wnętrza. Tam, gdzie panele stykają się ze ścianami, powinniśmy użyć listwy przypodłogowe, które zamaskują dylatacje. Trzeba pamiętać także o podkładach, bo to one pozwolą na uniknięcie nasiąknięcia podłogi – bezwzględnie powinny być położone pod panelami. Odmienny typ podkładów musi być użyty, jeżeli w mieszkaniu wykorzystujemy ogrzewanie podłogowe.

Układanie paneli – powierz to profesjonalistom

Jak jednak wybrać właściwe akcesoria i dobrać panele, które zdadzą egzamin w konkretnym mieszkaniu? Nie jest to proste, więc słusznie zrobimy powierzając dobór i układanie paneli doświadczonej firmie. Ta wybierze panele oraz akcesoria najwyższej jakości, a my dzięki temu zyskamy pewność, iż będą one odpowiednio zamontowane i posłużą nawet wiele lat intensywnego użytkowania.