Uszczelniacze dekarskie – remedium na problemy z dachem

Branża budowlana

Integralnym elementem bezpiecznej nieruchomości jest wykonany z trwałych materiałów dach. Kompleksowe uszczelniacze dekarskie wykorzystuje się do uzupełniania jego konstrukcji. Przekonajmy się kiedy są używane i jakie mają właściwości.

W jakich sytuacjach używane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie przydają się na ogół w trakcie wyrównywania starego dachu, który zawiera duże uszkodzenia w powierzchni. Używa się ich też do uszczelniania cieknących rynien, rekonstrukcji ram okien dachowych oraz do tzw. klejenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem doraźnym, używanym w przypadku uszkodzenia dachu, jak również permanentnie spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie mają właściwości wodoszczelne, więc znajdują zastosowanie nawet podczas fatalnych warunków pogodowych (mocna wichura, obfity deszcz). Ich niezawodność gwarantują znakomicie dobrane składniki i lata testów.

Właściwości uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie cechują się świetną adhezją do rozlicznych rodzajów dachówek, na przykład takich jak tworzywa sztuczne, cegła, szkło. O ich szerokim zastosowaniu przesądzają właściwości wypełniające i spajające. Pozwalają uzyskać nieprzepuszczalną strukturę, gdyż nabędziemy je w formie plastycznej substancji lub specjalistycznej szpachli, na bazie asfaltu. Uszczelniacze dadzą sobie radę w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, opierają się wpływowi deszczówki czy wysokiej temperatury. Na rynku wyszukamy dużo odcieni uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze w całości przezroczyste, które można pociągnąć farbą na dowolny kolor.