W tym miejscu znajdziesz sklejkę szalunkową
Sklejka szalunkowa świetnie sprawdza się na placach budowy. Jest świetnym substytutem drewna, którego nie można użyć do wszystkich prac, jak również niepotrzebne podnosi wydatki. Zobaczmy z jakich matariałów jest ona zrobiona i dlaczego tak powszechnie się ją stosuje.
Sklejka szalunkowa – sosna, brzoza i eliotis
Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z materiału drzewnego, ma dużą liczbę warstw, wyróżnia się znakomitą wodoszczelnością. Do jej produkowania najczęściej stosuje się sosnę, topolę oraz drewno zagraniczne, na przykład meranti. Jest niesłychanie sprężysta, a jej cechy są ulepszone dzięki użyciu specjalnych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa sprawdza się również w kryzysowych sytuacjach – przy narażeniu na uderzenia mechaniczne oraz ekstremalną temperaturę uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki użyciu kilkunastu fornirów. Warstwy forniru ściśle przylegają do siebie, konstruując szczelną strukturę. Wyróżniamy mnóstwo wersji sklejki szalunkowej, uzależnionych od sposobu klejenia (np. suchotrwała, nieszlifowana), położenia fornirów czy typu drewna. Warto też pamiętać, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w ekstremalnych warunkach, dlatego trzeba dobrze dopasować jej rodzaj.
Sklejka szalunkowa – oznacza niemałe oszczędności
Sklejka szalunkowa jest komponentem wspomagającym system tzw. lanego betonu. Sprawdza się przy konstruowaniu fundamentów, stropów oraz hal. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, jest elementem występującym powszechnie. Istnieje możliwość jej wielokrotnego wykorzystania, co oznacza niemałe oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia w branży budowlanej. W Polsce funkcjonują podmioty specjalizujące się w pożyczaniu elementów szalunkowych, nie musimy więc mieć własnych materiałów. W każdej chwili możemy więc łatwo otrzymać specjalistyczne elementy potrzebne na budowie.
Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]