Zakład stolarski produkujący okna drewniane

Branża budowlana

Mimo, że na rynku możemy kupić ostatnimi laty sporo nowych surowców, to producenci okien i tak chętnie sięgają po drewno. Jest pewne, cenione przez użytkowników i ma naprawdę mnóstwo dobrych stron. Czemu zatem warto zdecydować się na okna drewniane? Co zyskamy dzięki temu rozwiązaniu?

Okna drewniane doskonale się prezentują

Główną mocną stroną okien drewnianych jest na pewno ich wygląd – ani te zrobione z PCV, czy też z innych materiałów nie dorównują im pod tym względem. Relacje użytkowników pokazują, że okna drewniane bardzo rzutują na samopoczucie mieszkańców i odgrywają rolę ozdoby wnętrza.

Właściwości okien drewnianych

Prawidłowo utrzymane okna drewniane świetnie izolują mieszkanie od najróżniejszych dźwięków. Okazują się również niezastąpione, gdy chodzi utrzymanie właściwej ciepłoty – także w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, posiadacze okien drewnianych żyją bez obaw.

Okna drewniane posłużą lata

Okna drewniane cenione są z uwagi na cechującą je odporność. Dobrze zamontowane i często konserwowane, wytrzymają w naszym domu prawie sto lat. Gdy zaś znudzi nam się ich malowanie, jesteśmy w stanie ulepszyć go bez jakichkolwiek trudności – musimy tylko znów pomalować ramy.

Jak dbać o okna drewniane?

Okna drewniane potrzebują niestety właściwej dbałości. Największą wagę należy przyłożyć do impregnacji, bowiem woda potrafi spowodować zwiększenie się ich rozmiarów. Więcej trudności sprawi też utrzymanie okien zamontowanych na południowej ścianie – wymagają one bowiem częstego lazurowania.