Energooszczędny grzejnik na podczerwień

Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla opalania budynków olejem opałowym. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne, doskonale sprawdza się w naszym klimacie i ogrzewa nieruchomości kompleksowo. Zobaczmy więc dlaczego grzejnik na podczerwień już wkrótce może wyprzeć tradycyjne metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – ogrzewają nieruchomości bez strat ciepła

Grzejniki na podczerwień wyprodukowane są z nowoczesnego włókna węglowego, które gwarantuje optymalne ogrzanie pomieszczeń. Ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod ogrzewania. Tak przy w niższych warstwach pomieszczenia, jak i suficie, odczuwalna jest identyczna temperatura. Ogrzewanie podczerwienią stosuje się w zróżnicowany sposób – do konstrukcji wewnętrznych, podłóg. Używa się go zarówno w budynkach suchych oraz wystawionych na wilgoć. Kolektory są elastyczne oraz bardzo dyskretne – możemy je zamaskować poprzez szpachlowanie lub okładziny ceramiczne.

Grzejnik na podczerwień – panele infrared

Ciepło pozyskane przez grzejnik na podczerwień kumuluje się w pomieszczeniu, znika też nadmierna wilgoć. Gwarantuje to zminimalizowanie wydatków na ogrzewanie. Wyprodukowane ciepło jest też higieniczne – dowiedziono, że znakomicie działa na organizm człowieka i minimalizuje niebezpieczeństwo pojawienia się chorób układu oddechowego, które powodują zwykłe metody ogrzewania. Nie występuje tutaj zjawisko cyrkulacji, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest bezpieczne i nie rozprzestrzenia szkodliwych substancji. Panele IR gwarantują 2 źródła ciepła: uzyskiwane wprost z grzejników oraz przekazywane przez ściany i meble. Metoda ta powoduje, iż grzejniki na podczerwień już wkrótce mogą zastąpić standardowe sposoby ogrzewania budynków.