Nagrzewnice

Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja

Nagrzewnice mogą bez trudu zastąpić tradycyjne systemy grzewcze. Zdadzą egzamin tak w niedużych budynkach, jak i dużych halach magazynowych. Ich założenie nie jest trudne, a dzięki niskim cenom, na ich zakup mogą pozwolić sobie także firmy z ograniczonym budżetem. Co więc warto wiedzieć na ich temat?

Jakie nagrzewnice wyróżniamy?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze rodzaje opisywanych urządzeń. Najchętniej wybierane okazują się nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być montowane, zależnie od mocy, w małych pomieszczeniach, garażach albo dużych obiektach przemysłowych. Poza tym dużym zainteresowaniem cieszą się także nagrzewnice przenośne i przemysłowe, które wykorzystywane są przede wszystkim na taśmach wytwórczych.

Nagrzewnice – jak są zasilane?

Nagrzewnice są zasilane najróżniejszymi paliwami. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się nagrzewnice elektryczne, jednak wielu osób sięga także po nagrzewnice wodne i olejowe. Trochę mniej często wybierane są natomiast nagrzewnice na gaz lub na paliwo stałe.

Gdzie działają nagrzewnice?

Nagrzewnice możemy stosować właściwie wszędzie. Poza zwykłymi domami, są montowane również w halach magazynowych, w warsztatach i na placach budów. Osobny typ nagrzewnic używany jest również w samochodach.

Nagrzewnice – jak kupować?

Najważniejsze są w tym przypadku parametry urządzenia, które muszą odpowiadać powierzchni wnętrza, gdzie nagrzewnica będzie działała. Pod uwagę musimy wziąć także ciepłotę panującą na dworze oraz oczekiwaną jej wartość wewnątrz obiektu.