Ogrzewanie podczerwienią – pozbądź się kaloryfera

Ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja

Tradycyjne instalacje ogrzewania wykazują mnóstwo słabych stron. Bywają niezbyt efektywne, a estetykę wnętrz psuja często kaloryfery. Nic zatem dziwnego, że na rynku dostępne są coraz nowsze systemy, które mają stać się wyjściem z podobnych kłopotów. Wśród nich jest między innymi ogrzewanie podczerwienią, które zdobywa ostatnio niemałe uznanie. Czym się charakteryzuje? Dlaczego opłaca się zamontować podobny system? Na jakie koszty powinni przygotować się jego właściciele?

Ogrzewanie podczerwienią – jak działa?

Ogrzewanie podczerwienią, jak nietrudno się domyślić, generuje promieniowanie podczerwone. Jest ono niewidoczne dla naszych oczu i w stu procentach niegroźne. Ciepło chłoną następnie ludzie przebywający w pomieszczeniu oraz meble, a następnie wypuszczają dalej, czego skutkiem będzie podwyższenie ciepłoty. Urządzenie do ogrzewania podczerwienią regułami działania przypomina więc zwykłą żarówkę – z tym, że generuje dużo wyższą moc.

Mocne strony ogrzewania podczerwienią

Dla wielbicieli designerskich pomysłów plusem okaże się na pewno to, iż ogrzewanie podczerwienią nie stosuje brzydkich grzejników. Promienniki wyglądają natomiast dużo lepiej i możemy pokryć je dowolną dekoracją. Ogrzewanie podczerwienią to też doskonałe wyjście dla osób uczulonych – nie wzbija brudu, a razem z nim niebezpiecznych dla nich drobnoustrojów. Warto również dodać, że takie ogrzewanie umożliwia zoptymalizowanie kosztów.