Chcesz mieć piękne zęby? Postaw na implanty zębów

Dbanie o zdrowie

Zwykle marzymy o posiadaniu białego uśmiechu. Jak się jednak okazuje, nie wszystkich natura obdarzyła pięknymi zębami. Bardzo dużo pacjentów walczy z problemem paradontozy, czyli schorzeniem , które prowadzi do straty uzębienia. Do tego dodać należy wady zgryzu, przebarwienia i innego rodzaju problemy. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach każdy może zachwycać białym uśmiechem – trzeba tylko wstawić sobie implanty zębów.

Czym się charakteryzują implanty zębów?

Implant zęba to nic innego jak zastępczy korzeń, który dentysta wszczepia w kość . Aktualnie używane implanty robi się z tytanu. Posiadają one wielkość naturalnego korzenia, który przed zabiegiem jest usuwany. Następnie na podstawie implantu umieszcza się następnie koronę, czyli zastępczy ząb. Obecnie za standardowe uważa się implanty dziesięciomilimetrowe. Możliwe jest także wszczepienie implantu o mniejszym rozmiarze, którego długość wynosi jedynie 6 milimetrów. Implanty wyglądają niczym naturalne zęby, co bez mała jest ich wielką zaletę. Dzięki temu osoba, która z jakiegoś powodu straciła własne zęby, ma możliwość znów cieszyć się kompletnym oraz rewelacyjnie prezentującym się uśmiechem.

Założenie implantów zębów – tylko u zaufanego dentysty

Podejmując decyzję o założeniu implantów, należy z całą pewnością mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był tylko przez doświadczonego stomatologa, który posiada rozległą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Dzięki temu mamy pewność, że rodzaj implantu zostanie prawidłowo dobrany, a w następnej kolejności prawidłowo osadzony w kości. Należy pamiętać, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą z założenia przeprowadza się raz w życiu – implanty raczej nie wymagają wymiany. Ze względu na używany surowiec są one też rewelacyjnie znoszone przez ludzki organizm. Produkty z tytanu nie powodują reakcji alergicznych, dzięki czemu implanty można wykonywać również u alergików.