Cierpisz na zwyrodnienia plamki żółtej? Zdecyduj się na zabieg 2RT

Dbanie o zdrowie

Kliknij w to miejsce, jeżeli szukasz więcej informacji o AMD Kraków.

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u starszych ludzi i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Palenie tytoniu i pozostałe możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej cechujący się najwyższym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to dzięki niej nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która przejawia się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przeważnie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało jeszcze do końca zidentyfikowane. Przypuszcza się jakkolwiek, iż przyczyną AMD może być szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, nadwaga lub palenie tytoniu. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne oraz odrębne schorzenia współistniejące, np. hipertensja lub cukrzyca. Współczesna medycyna opracowała szczęśliwie efektywne narzędzia leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Leczenie AMD – czy jest bezpieczne?

Laser 2RT oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej i jednocześnie nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta nie jest ryzykowna dzięki czemu może być przeprowadzana u rozmaitych grup pacjentów zagrożonych wadą albo całkowitą utratą wzroku. Technologia laserowa pobudza komórki do odtwarzania się i ogranicza procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Przed przystąpieniem do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo, a sam zabieg trwa tylko parę minut.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]