Co daje korona porcelanowa?

Dbanie o zdrowie

Dawniej uszkodzenie zęba oznaczało korzystanie z protezy lub nie zawsze ładnych koron zrobionych z metalu. Dziś na szczęście protetyka zanotowała wielki progres, zaś chorzy, którzy z rozmaitych przyczyn stracili uzębienie nie są skazani na to, by decydować się na wspomniane metody. Od kilkunastu lat znacznym uznaniem szczycą się wszak korony porcelanowe, ponieważ przypominają naturalne uzębienie, a jednocześnie są bardziej funkcjonalne niż protezy, wytrzymałe na pęknięcia, wpływ kwasów oraz mnóstwo innych zagrożeń. W jakich przypadkach jednak powinniśmy postawić na założenie korony porcelanowej? Jakie typy koron zakładają protetycy? Komu to zlecić, aby ustrzec się potencjalnych problemów?

Wykonanie korony porcelanowej

Korona porcelanowa może być założona na pozostałości uszkodzonego zęba lub implancie wkręconym w dziąsło. Na pierwszy rodzaj korony decydują się zwykle chorzy z ukruszonymi zębami lub zmagający się z zaawansowaną erozją miazgi. Należy jednak wiedzieć, iż korona porcelanowa musi być wykonana na korzeniu wyleczonym kanałowo. Kolejny typ korony porcelanowej jest wybierany przez klientów po usunięciu chorego zęba i może być mocowany tak na implancie z metalu, jak i ceramicznym.

Korona porcelanowa – kto wykona?

Korona porcelanowa, jak już napisaliśmy, jest naprawdę wytrzymała. By oczywiście mieć szansę skorzystać z jej plusów, musimy znaleźć dentystę, który ją prawidłowo wykona. Zdaje się to łatwe, jednak w sieci znajdziemy setki opinii rozczarowanych pacjentów. Jak zatem ustrzec się pomyłek? W pierwszej kolejności dowiedzmy się, czy konkretnego stomatologa rekomendują dotychczasowi klienci. Oprócz tego powinniśmy dowiedzieć się również, jakie akcesoria stosowane są w jego gabinecie – dostępność innowacyjnych narzędzi zapewnia bezproblemowy zabieg oraz dużą żywotność korony porcelanowej.