Dentysta – nie ma się co bać

Dbanie o zdrowie

Mimo świadomości tego, że o zęby należy bardzo dbać, Polacy wciąż niechętnie chodzą do dentysty. Przyczyną zazwyczaj jest zwykły lęk, który rzecz jasna dziś okazuje się zupełnie nieuzasadniony. Dentysta dziś wykorzystuje wszak nowoczesny sprzęt, a chorzy nie muszą denerwować się bólem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na wykonanie najróżniejszych trudnych zabiegów. Z jakimi problemami jednak szczególnie często przychodzimy do gabinetu? Jakie usługi cieszą się największym zainteresowaniem chorych?

Najczęstsze usługi dentysty

Nieczęsto dziś udajemy się do dentysty z zębami, których nie da się już uratować. Podobne sytuacje niestety wciąż się zdarzają, a jedynym rozwiązaniem jest wtedy wyrwanie zęba oraz zastosowanie protezy. Szczęśliwie oczywiście większość zębów dentysta jest w stanie uratować – z użyciem innowacyjnych narzędzi jest to możliwe także w przypadków dużych dziur. Jakie technologie to umożliwiają?

Dentysta – nowoczesne technologie

Zminimalizowanie dyskomfortu w czasie zabiegów bierze się w szczególności z zastosowania nowych technik oczyszczania zębów. Zamiast tradycyjnych wierteł dentysta wykorzystuje dziś na przykład specjalne leki i ozon. Skaler i laser to kolejne rozwiązania, których używa dentysta. Natomiast kliny są używane w szczególności do odbudowy uzębienia. Pozwalają na one dotarcie światła utwardzającego do niewidocznych miejsc i odseparowanie zębów.