Dożylne wlewy witaminy C – dawki i stosowanie

Dbanie o zdrowie Usługi

Witamina C to bardzo cenny pierwiastek, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od niedawna kwas askorbinowy używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Sprawdźmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – alternatywna kuracja

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ inaczej nie potrafimy jej wygenerować. Współczesna medycyna od dłuższego czasu bada oddziaływanie witaminy C na zwalczanie groźniejszych schorzeń – chorób reumatycznych, cukrzycy oraz mnóstwa innych. Naukowcy badają szczególnie oddziaływanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się dowieźć, że zastosowanie niekonwencjonalnego leczenia może przynieść o wiele lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tego składnika do ustroju. Terapia od 10000 mg pomoże zwalczyć wiele poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania terapii

Metoda dostarczania witaminy C, czyli kroplówka, zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Dzięki temu choroby układu sercowego mogą przejść fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być znakomite. Żeby ujrzeć trwałe efekty, leczenie musi działać przez dłuższy czas, a stężenia witaminy systematycznie kontrolowane przez lekarza, który decyduje o przebiegu leczenia.