Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Dbanie o zdrowie

Nie trać nadziei! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK znajdziesz na psychoterapia-uk.pl

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z rozmaitymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych małżonków lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć trudności i scementować partnerstwo. Poprawia się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, by efektywnie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez problemu spotkamy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia pracę nad problemem i podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339