Kursy pierwszej pomocy

Dbanie o zdrowie

W naszym kraju co roku umiera kilka tysięcy ludzi wyłącznie z tego powodu, że obserwatorzy zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na te przerażające dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam posiąść wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć z wykorzystaniem e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia różnego rodzaju symulacji z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Zagadnienia, jakie mogą pojawić się w czasie kursu, są uzależnione od wspólnych uzgodnień organizatora z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne i skuteczne wzywanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku omdleń czy zawału mięśnia sercowego.