Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Kup maszynę do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca masażu.

Sprzęt do masażu uciskowego – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ chłonki. Istnieje wiele powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się też ogromnie popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do masażu limfatycznego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Dziś osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa czy miażdżyca, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]