Maska antysmogowa – sposób walki ze smogiem

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym, które może wystąpić często silnego zamglenia oraz podczas bezwietrznej pogody. Jest on charakterystyczny najczęściej w dużych aglomeracjach miejskich, w których powietrze jest silnie zapylone. W smogu zawieszone są niebezpieczne dla ludzi substancje. Czy można się przed nimi ochronić?

Maska antysmogowa – w jaki sposób chroni przed smogiem?

Na chodnikach aglomeracji w Polsce coraz bardziej powszechnym widokiem są ludzie noszące maskę antysmogową. Najważniejszą częścią tego typu maseczki jest filtr. Wybierając maskę, którą będziemy zakładać w mieście, zwrócić należy uwagę, czy filtr zawiera węgiel aktywny. Tego typu filtr świetnie ochroni też przed zanieczyszczeniem gazami. Filtr znajdujący się w maseczce musi być co jakiś czas wymieniany, w przeciwnym razie przestanie ona spełniać swoją rolę. Sprawdźmy także, jak duże cząstki pyłu może zatrzymać dana maska, ponieważ najlepsze są te z filtrem, który może zatrzymać pyłki o wielkości trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr przechwyci zarówno pyłki, ale również wszelkie niebezpieczne substancje.

Jaką maseczkę antysmogową kupić?

Wśród masek antysmogowych możemy wyszukać specjalne maski, które stworzono z myślą o osobach uprawiających sport. W żaden sposób nie utrudniają one joggingu. Obieg filtrowanego powietrza jest w nich lepszy niż w zwykłych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w maseczce planujemy ćwiczyć czy po prostu spacerować po mieście, należy zwrócić uwagę, żeby właściwie przylegała ona do naszej twarzy. Sprzedawane obecnie maski antysmogowe wykonywane są z materiałów hipoalergicznych, a więc mogą być bez obaw stosowane przez osoby z alergią. Ich producenci starają się, aby nie tylko doskonale odgradzały nas one od zanieczyszczeń, ale również aby miały nietuzinkowy wygląd. Oryginalny design oraz duży wybór kolorów sprawia, że każdy kupi dla siebie idealną maskę.