Nie obawiaj się wizyt u chirurga dentysty

Dbanie o zdrowie Usługi

Nie wszystkie schorzenia dziąseł i zębów mogą być uleczone w trakcie standardowych zabiegów stomatologicznych. Jeśli takie metody leczenia okazują się nieskuteczne, lekarz podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia z użyciem technik chirurgii stomatologicznej. Choć to określenie dla wielu pacjentów brzmi strasznie, to dzisiejsza medycyna posiada technologie i środki, które powodują, iż nawet bardzo trudne zabiegi są dla pacjenta kompletnie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Jakie zabiegi przeprowadzi chirurg dentysta?

Do zabiegów często prowadzonych przez dentystę chirurga należą ekstrakcje zębów oraz usunięcie ich części (przykładowo wierzchołków korzeni lub całych korzeni). Te zabiegi przeprowadza się, jeśli zęby są w złym stanie – zazwyczaj na skutek zaawansowanej próchnicy bądź często powracających stanów zapalnych. Chirurg stomatolog zajmuje się oprócz tego podcinaniem wędzidełka, jak również zabiegami służącymi odbudowie różnych części przyzębia – np. sterowaną regeneracją tkanek miękkich i kości. Do chirurga stomatologa trzeba ponadto zgłosić się, aby przygotować jamę ustną do leczenia protetycznego.

Chirurg dentysta a efektywne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilka lat temu mogły kojarzyć się z odczuwaniem bólu. W dzisiejszych czasach jednakże dostępne są środki, skutecznie eliminujące przykre doznania. Ponadto pacjenci, którzy chorobliwie boją się zabiegów stomatologicznych, mogą skorzystać z pomocniczych środków uspokajających, a nawet zdecydować się na zabieg wykonany w stanie całkowitej narkozy.