Nie wstydź się leczenia otyłości

Dbanie o zdrowie

Otyłość znajduje się na samym początku listy najpoważniejszych kłopotów XXI wieku. Przerażającym faktem jest to, że w chwili obecnej trzy razy więcej ludzi doprowadza do śmierci nadwaga niż brak pożywienia. Leczenie nadwagi jest więc koniecznością, gdy chcemy uniknąć ciężkich chorób układu ruchowego, serca i całego organizmu.

Jakie sposoby używa się w leczeniu otyłość?

Odpowiednio dopasowana dieta to podstawowy element zmagań ze nadprogramowymi kilogramami. Dostarcza ona odpowiednią ilość energii, przyspieszając równocześnie metabolizm, czego efektem jest obniżenie masy ciała. Rzadziej, jako pomoc w leczeniu, używane są specjalne preparaty medyczne. Poleca się też, jeśli istnieje taka możliwość podejmowanie aktywności fizycznej. W sytuacji, jeśli metody konwencjonalne okazują się nieskuteczne, przeprowadza się interwencję chirurgiczną, która polega na pomniejszeniu objętości żołądka.

Gdzie szukać pomocy w leczeniu otyłości?

W większych aglomeracjach, takich jak przykładowo Kraków, Warszawa czy Gdańsk, mamy mnóstwo doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie leczenia otyłości. Żeby uzyskać ich pomoc, musimy umówić się na wizytę. Dobry specjalista zagwarantuje nie tylko opiekę medyczną nad przebiegiem leczenia, ale również będzie mocną ostoją psychologiczną dla pacjenta. Tylko indywidualnie dopasowana terapia jest gwarancją powrotu do zdrowia i normalnej masy ciała.