Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Urządzanie wnętrz

Problem pułu zawieszonego w powietrzu trafił już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie bywa marginalizowany. Mieszkańca naszego kraju zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Jednak tak długo jak nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy może sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od uznanych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są zwłaszcza mieszkańcy dużych miejscowości lub okolic w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak przykładowo LIFAair, AirFree bądź Blueair, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, zatem nie jest to w tym momencie coś nowego na rynku. Co interesujące, poza eliminacją z powietrza pyłów, nierzadko posiadają one też inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w wielu rozmiarach, wobec tego bez trudu dobierzemy sprzęt stosowne do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, więc swobodnie można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo bakterie oraz grzyby, które mogą wywoływać rozmaite choroby bądź reakcje uczuleniowe, a także groźny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie zapewnia głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również sensory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się zwłaszcza alergikom.